Jste zde:  / NEJNOVĚJŠÍ / Služby / Jak nenechat vaše koberce a čalounění vyjít z módy?

Jak nenechat vaše koberce a čalounění vyjít z módy?

strojní čištění koberců

„Koberce a čalounění jsou dávno pasé, místo nich využijte moderní a hygieničtější řešení jako jsou kupříkladu plovoucí podlahy.“  Tak asi tohle se dočtete v každém druhém článku o bydlení. Ale co když se koberců a čalounění vzdát nechcete jednoduše proto, že se vám líbí?  V tom případě vám nezbývá nic jiného, než koberce a čalounění vyčistit a tím je udržet nejen hygienicky čisté, nýbrž i zářivé a jako nové.

Znáte výhody a nevýhody koberců a čalounění?

Koberce a čalounění zdobí naše interiéry už odedávna. Dnes z nich však pomalu ale jistě mizí. Napadlo vás někdy proč? Krom nových proudů, nápadů a tipů pro modernější a útulnější bydlení za tím může vězet i fakt, že se koberce a čalounění špatně udržují.  To je jejich hlavní nevýhodou. Na koberce a čalounění sedá prach, a tudíž se stávají útočištěm roztočů a dalších mikrobů. Také skvrny se špatně čistí. Výhody však nevýhody převyšují – koberce a čalounění činí domov útulnějším. Zejména koberce pak působí protihlukově a zajišťují teplo od podlahy. A proto se koberců a čalounění nevzdávejte, raději je pořádně vyčistěte.

Jak lze čistit koberce a čalounění?

Čištění koberců a čalounění není nejlehčí a nejzábavnější prací, když však víte jak na to, není to nic, co byste nezvládli. Existuje spoustu způsobů čištění. Pro každodenní úklid si vystačíte s vysavačem, kterým odstraníte prach a drobky. Vysát můžete nejen koberce, nýbrž  křesla a pohovky. V případě skvrn budete potřebovat vodu se saponátem, případně se speciálním čistícím prostředkem určeným na koberce a čalounění. Pro větší celkové oživení se doporučuje čas od času vyčistit koberce a čalounění po celé jejich ploše. V tomto případě se nedoporučuje ruční čištění, které způsobí přílišné nasáknutí vodou. Mnohem lepší variantou je strojní čištění koberců a čalounění, které je snazší, rychlejší a efektivnější. K tomuto se používají dnes velmi oblíbené stroje Kӓrcher, které z koberců a čalounění vytáhnou i velmi zalezlé nečistoty. Tkaniny jsou vyčištěné, oživené a jako nové. K čištění se obvykle používají speciální přípravky s antistatickou přísadou,  která tkaninu dlouhodoběji chrání před dalším znečištěním. Největší výhodou strojního čištění je skutečnost, že jsou koberce a čalounění rychle suché, tudíž připravené k užívání.

Zůstaňte retro a budete opět in

Možná, že i vy budete mít nutkání zbavit se starého koberce po babičce. Jen kvůli módním trendům ho nevyhazujte. Využijte strojní čištění koberců a čalounění a opět mu do tkanin vneste život.  Věřte, že pokud nepodlehnete módní vlně a zůstanete retro, za nedlouho opět budete in. Neboť koberce a čalounění se opět pomalu vracejí do módy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Skupina AZET média

loga

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2017 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky