Jste zde:  / Finance a pojištění / Hypotéky / NEJNOVĚJŠÍ / Existuje vůbec hypotéka na družstevní byt?

Existuje vůbec hypotéka na družstevní byt?

hypotéka na družstevní byt

Družstevní byty jsou specifickou oblastí realitního trhu, která přináší své výhody a nevýhody. Mezi klady lze určitě zařadit fakt, že vstupní náklady jsou oproti bytu v osobním vlastnictví podstatně menší. To je však zapříčiněno tím, že nemovitost není vaše, ale družstva, od něhož byt postupem času vykoupíte.

A právě zde čeká na mnohé zájemce o tento typ bydlení jisté úskalí. Je to především finanční stránka věci. Pokud nedisponujete dostatečnými úsporami, bude vás zajímat hypotéka na družstevní byt. Je ale takový produkt na trhu vůbec dostupný?

Jaká jsou omezení hypotéky na družstevní byt?

Pokud si kupujete dům či bytovou jednotku s pomocí hypotéčního úvěru, víte, že je zapotřebí ručit danou nemovitostí. Jak toho ale docílit u družstevního bytu, jež vám vlastně vůbec nepatří?

I na tyto situace myslí většina bankovních a nebankovních společností. Pakliže vás zajímá hypotéka na družstevní byt, počítejte s tím, že je třeba ručit jinou nemovitostí odpovídající hodnoty. Porovnejte si hypotéky a zvolte tu nejvýhodnější, na což má vliv hlavně velikost úrokové sazby.

Při žádosti o peníze se samozřejmě můžete dostat do úzkých, když neprokážete dostatečnou bonitu, nebudete mít ručení jiným objektem a podobně. I z takového stavu ale lze poměrně snadno vybruslit.

Americká hypotéka s vyšším úrokem

Pro nákup družstevního bytu lze vybrat americkou hypotéku, která je daleko benevolentnější. Navíc peníze v jejím případě máte možnost upotřebit opravdu na cokoliv. Kromě pořízení nové nemovitosti to mohou být i další náklady s jejím zakoupením či ze zcela jiného soudku – nová elektronika, automobil, atd.

Americká hypotéka je nedílnou součástí novodobého finančního trhu a v mnoha ohledech na ni dosáhnete daleko rychleji a pohodlněji, nežli na klasickou hypotéku na družstevní byt. Počítejte však s vyššími hodnotami úrokových sazeb. Výsledná volba se tak odvíjí od vaší životní situace a mnohých jiných důležitých faktorů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2018 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky