jak zařídit dětský pokoj

Příchod miminka do domácnosti znamená příchod zvídavého a snadno zranitelného človíčka, za něhož neseme zodpovědnost. Na možná rizika spojená s pobytem malého dítěte u nás v domácnosti bychom měli brát ohled už v době zařizování dětského pokoje.

Dnes jsme pro Vás, společně se společností KOUBA INTERIER s.r.o., připravili přehled 5 rizik, která Vašemu miminku hrozí a samozřejmě i tipy na to, jak se těmto rizikům vyvarovat.

  1. Nábytek připevněný ke zdi

U zdi volně postavený nábytek představuje riziko pádu v době, kdy si Vaše dítě usmyslí, že po něm chce šplhat nahoru (např. pro svou oblíbenou hračku). Veškerý nábytek v dětském pokoji, u kterého je i minimální riziko převrácení, připevněte vruty (na hmožděnky) či lepidlem. Nízké komody připevňovat nemusíte za předpokladu, že nehrozí převrhnutí z důvodu vysunutí šuplíků.

  1. Bezpečné přívody elektrické energie

V okamžiku, kdy Vám do domácnosti přibude miminko, byste měli zacpat všechny nepoužívané zásuvky bezpečnostními zátkami (sada jich stojí do 30 Kč), samozřejmostí by měly být bezpečnostní zásuvky a prodlužovačky, abyste se tak vyhnuli riziku zranění dítěte v době, kdy svými zvídavými prsty bude chtít prozkoumat, co se vlastně v těchto přívodech elektrické energie skrývá.

  1. Malé dekorativní předměty mimo dosah dětí

Dětem by do rukou neměly patřit nejen drobné hračky, ale také by jim neměly být na dosah drobné dekorativní předměty jako granule v květináčích, jakékoliv květiny, malé porcelánové sošky apod. Tyto věci dejte buď vysoko, mimo dosah dítěte, nebo nejlépe do jiné místnosti tak, aby tyto předměty nebudily zvídavost dítěte a ono si pro ně pak nechtělo vyšplhat (viz. bod 1, riziko převrácení nábytku).

  1. Žádné sklo

Malým dětem nedávejte do pokoje žádné skleněné vázy, za sklem zarámované obrazy apod. Existuje totiž riziko toho, že se dítěti podaří tyto předměty převrhnout či shodit a následně se pořezat o střepy.  Veškeré tyto předměty mějte ve své ložnici, případně obývacím pokoji.

  1. Okna, okna, okna

Snad všichni jsme už slyšeli o případu, kdy se malé dítě v době nepozornosti rodičů dostalo až na parapet, či že dokonce spadlo na chodník. Oknům v dětském pokoji věnujte maximální pozornost, tj. neumisťujte před ně žádné předměty, které by dítěti umožnilo vyšplhání se na jejich úroveň a pořiďte si bezpečnostní pojistky na okna tak, aby si je děti nemohly otevřít. Investice pár set korun do tohoto zařízení je určitě menší bolístkou než výčitky z toho, že Vám dítě vypadlo z okna.

KOUBA INTERIER, s.r.o. je společností zabývající se rekonstrukcí interiérů domácností, kdy provádí jak stavební práce, tak truhlářskou výrobu. Kancelář společnosti najdete hned na dvou místech v, na ulici Marie Cibulkové v Praze 4 a na ulici Radějovická v Herinku. Více informací o rekonstrukci interiérů najdete zde

PARTNER: kouba interier logo

[hana-code-insert name=’new portal seznam‘ /]

Foto: salernopaint.com


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 150 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 komentář

  1. Bezpečnost především. Spousta světla a kreativnost. Prostor pro dětský rozvoj. Citlivé prostředí. Pochopení. Pomoc – pokud si o ní náš potomek řekne. Láska. Něha. A spousta dalších věcí musí z prostředí pokoje, kde se náš potomek vyvíjí, být cítit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno