Jste zde:  / Bazény / NEJNOVĚJŠÍ / Zahrada / 4 účinné metody ohřevu pro zahradní bazény

4 účinné metody ohřevu pro zahradní bazény

solární ohřev bazénu

Nemůžete se dočkat „odzimování“ svého zahradního bazénu? Pokud si letos chcete letních radovánek užit do sytosti, nespoléhejte jen na zastřešení. V následujícím článku si představíme 4 účinné metody ohřevu vody, díky kterým si koupací sezónu můžete prodloužit až na 7 měsíců.

1. Solární ohřev: vhodné řešení pro každý bazén

Solární ohřev vody využívá energii ze slunce, které u nás ročně svítí v průměru 1 550 hodin. Ze solárního panelu o velikosti jednoho čtverečního metru tak díky tomu ročně získáte zhruba 1 100 kW. Tímto způsobem lze teplotu vody ve venkovním bazénu zvýšit až o 6 °C, prodloužit dobu koupání o několik týdnů a díky bezplatnému zdroji energie také výrazně ušetřit. Solární panely jsou navíc snadné na montáž, mimosezónní uskladnění i případnou regulaci teploty.

2. Tepelné čerpadlo: skvělý poměr ceny a výkonu

Tepelné čerpadlo je ideální řešení pro všechny, kteří nechtějí být závislí na slunečním svitu. Čerpadlo funguje na principu odebírání tepla z okolního vzduchu, které pak předává vodě pomocí integrovaného tepelného výměníku. Čím vyšší poměr mezi vloženou elektrickou energií a topným výkonem, tím samozřejmě lépe. I přes vyšší počáteční investici představuje tepelné čerpadlo dlouhodobě nejekonomičtější způsob ohřevu vody, který vám koupací sezónu prodlouží až na 7 měsíců.

3. Elektrický ohřev: drahý, ale účinný

Pokud máte malý bazén a dostatečný příkon, pořiďte si elektrický průtokový ohřívač. Jedná se o spolehlivou a efektivní metodu ohřevu vody se systémem automatické regulace dle vámi nastavené teploty. Můžete se tedy spolehnout, že voda ve vašem zahradním bazénu bude teplá v kterémkoli ročním období a za každého počasí. Vyrovnaný poměr výkon/příkon (6 až 18 kWh) bohužel činí elektrické průtokové topení poměrně nákladným řešením.

4. Tepelný výměník: dvě mouchy jednou ranou

Máte-li doma dostatečně výkonný zdroj tepla (např. plynový kotel), nespornou výhodou tepelného výměníku je možnost jejich propojení. Jednoduše řečeno – když už plynový kotel vytápí váš dům, může vytápět i vodu ve vašem bazénu. Tepelný výměník tak představuje účinné řešení, které zpravidla využijete u stabilních či zabudovaných bazénů. Opět se však jedná o relativně drahou záležitost. Stejně jako průtokový ohřívač navíc výměník nelze pořídit samostatně.

Nejlepší zahradní bazén? Vytápěný

A co říci na závěr? Při výběru nejúčinnější metody ohřevu vody v zahradním bazénu vycházejte nejen ze svých finančních možností, ale hlavně z aktuální situace. Zatímco na průtokový ohřívač či tepelný výměník musíte myslet včas, solární panel či tepelné čerpadlo můžete zakoupit samostatně a připojit k bazénu dodatečně.

Specializovaní prodejci jako Mountfield vám poskytnou profesionální servis nejen na zahradní bazény.

Partner:logo moutfield

 

Foto: mountfield.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

1 Komentář

Do komentářů je zakázané vkládat URL adresy jiných webů. Pro propagaci Vaši firmy si můžete zakoupit textový odkaz uvedený výše, který bude kvalitní zpětnou vazbou pro Váš web.

  • Míla

    / Odpovědět

    Solární ohřev bazénu patří v posledních letech k nejoblíbenějším způsobům, jak si v bazénu zajistit příjemně teplou vodu. Solární ohřev bazénové vody si svou oblibu zaslouženě získává nejen díky nenáročné obsluze, ale i jednoduché montáži a především skvělým výsledkům při ohřevu vody.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky

Práva vyhrazená

© 2011 - 2017 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru azetstyle.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Azetstyle.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Azetstyle.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia