Jste zde:  / Interiér / Kuchyně / NEJNOVĚJŠÍ / 3 možnosti využití kuchyňského ostrůvku

3 možnosti využití kuchyňského ostrůvku

kuchyňsky ostruvek

Kuchyňské ostrůvky jsou stále žádanějším architektonickým vybavením do moderních kuchyní. Přemýšlíte i vy o realizaci ostrůvku v kuchyni? Vždy je vhodné se nejprve poradit s interiérovým architektem, protože ne všechny druhy kuchyní jsou vhodné k realizaci ostrůvků. Jestliže se ostrůvek pro vaši kuchyň hodí, je třeba ještě promyslet, k jakému účelu bude sloužit. Podle toho se liší jeho vybavení. Ostrůvky se podle využití dělí na 3 základní druhy. Jaké to jsou?

Ostrůvek na vaření

Zřejmě nejpopulárnějším druhem ostrůvků v současnosti jsou ostrůvky na vaření. Na těchto ostrůvcích probíhá tepelná úprava pokrmů. V takovém ostrůvku je zapotřebí zabudovat alespoň varnou desku. Pečící troubu si ponechejte v kuchyňské lince, zabudovanou výše, abyste se k ní nemuseli neustále ohýbat. Samozřejmě je velmi důležitá i digestoř – komínová. Její cena je oproti klasickým digestořím vyšší. Ostrůvek by měl být dostatečně velký pro odkládání nádobí. Poličky, skříňky a zásuvky s nádobím a nářadím by měly být zabudované přímo pod pracovní plochou ostrůvku, abyste měli vše po ruce.

Ostrůvek na přípravu

Ostrůvky v kuchyních mohou také sloužit na přípravu pokrmů, tedy krájení, čištění nebo loupání všech ingrediencí. V takovém případě stačí jen čistá pracovní plocha bez vybavení. Pracovní plocha by měla být vyrobena z odolnějších materiálů. Lepší, než klasická MDF deska je pracovní plocha z litého plastu nebo mramoru. Cena desky z litého mramoru je oproti desce z MDF desetinásobná, ale odolnost také. Přípravné ostrůvky mohou také sloužit k finální přípravě pokrmů a servisu na talíře. U těchto ostrůvků je velmi důležité důkladné osvětlení.

Odkládací a umývací ostrůvky

I když budete preferovat vaření i přípravu pokrmů na klasické kuchyňské lince, může mít i kuchyňský ostrůvek své praktické využití. V takovém případě mohou ostrůvky sloužit k odkládání nádobí i k jeho mytí. Když si odložíte nádobí na ostrůvek, nebude se vám plést na pracovní ploše kuchyňské linky. Pod deskou ostrůvku může být zabudovaná myčka a v pracovní ploše může být instalován dřez.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 100 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentářů

Napsat komentář

Skupina AZET média

loga

Inzerce

Magazín Portál Bydlení je součástí médií provozovaných pod hlavičkou AZETmédia.

Máte zájem o reklamní plochu? Publikaci PR článku nebo zpětný odkaz?

Zde najdete všechny potřebné informace:

logo azetmédia

Práva vyhrazená

© 2011 - 2017 Portál bydlení
Publikování nebo další šíření obsahu serveru Portal-bydleni.cz je bez písemného souhlasu zakázáno.
RSS kanály serveru Portal-bydleni.cz jsou určeny pouze pro osobní užití. Jakékoli kopírování, šíření nebo využívání obsahu RSS kanálů serveru Portal-bydleni.cz bez předchozího písemného souhlasu společnosti není dovoleno.
Sdílení na sociálních sítích tím není dotčeno.

Informace

Stránky vytvořila a o jejich správu se stará společnost: 

logo levné stránky